ثبت نام

جلسه بیست و هفتم تا بیست و نه - آشنایی با برش بلوز چاپ

آموزش خياطي

جلسه بيست و هفت تابيست و نه
آشنايي با برش بلوز، آشنايي بادوخت بلوز و الگوی لباسهای بی ساسون و يقه سر خود

 

  جلسه بيست و هفت
آشنايي با برش بلوز

 

  جلسه بيست و هشت
آشنايي بادوخت بلوز

 

   

جلسه بيست و نه
الگو سازي
آشنايي با الگوی لباسهای بی ساسون و يقه سر خود

براي حذف ساسون بغل سينه در لباسهاي گشاد، طول كادر بالاتنه را ميانگين مي گيريم، دو و سه سانت را براي حلقه بالا نيامده و آنرا مانند حلقه پشت اما گودتر به نحوي كه از نقطه 4 سانت بالا آمده گذر كند رسم مي كنيم. قد لباس را در جلو به اندازه نصف اختلاف قد بالاتنه جلو و طول كادر پشت از پهلو بلند مي كنيم. به علت حذف ساسون 2 سانت به پهناي آستني اضافه نموده و خط كف آستين را نصف كادر منهاي 3 حساب مي كنيم. منحني هاي تو خالي حلقه آستين را هم پرتر مي گيريم.
براي حذف ساسون سرشانه پشت كافيست آنرا از بيخ گردن مطابق سرشانه جلو اندازه بزنيم. بهتر است نيم سانت براي خورد به آن اضافه كنيم. به حذف ساسون بغل تا سه سانت مي توان حلقه ها را پايين و بيرون برد كه به ازاي هر يك سانت بايد دو سانت به كادرآستين اضافه نمود.
بعد از رسم خط وسط جلو و رو هم گرد محل بالاترين دكمه را مشخص مي كنيم. مستطيلي شبيه به يقه انگليسي آماده نموده و 2 سانت بالا آمده لبه جلو را به 2 سانت پايين تر از طول يقه روي خط وسط جلوي جدي به نحوي مي چسبانيم كه پايه يقه روي بيخ گردن و لبه بيروني آن به طرف بيرون باشد. بعد از اندازه زدن قسمت پشت آن با طول يقه پشت، اضافه را مي زنيم ، از امتداد بيخ گردن تا وسط يقه از لبه بيروني سه تا برش مي زنيم كه در پهناي 8 سانت نيم سانت باز مي شود (مانند يقه ب ب ) اكنون كه شكاف بالاي يقه را داريم شكاف پايين را به دلخواه شكل مي دهيم و با منحني پر خط كش به لبه رو هم گرد در امتداد جادكمه بالايي وصل مي كنيم . معمولاً شكاف يقه انگليسي در بيشترين قوس آن قرار مي گيرد و چنانچه بخواهيم آنرا پايين بياوريم بايد به محل شكاف مقداري قوس داد.
يقه آرشال مانند يقه انگليسي، منتها با شكاف بسته مي باشد كه معمولاً قوس آنهم از بين مي رود. با باريك كردن يقه آرشال مي توان يقه سه سانت سرخود كه در حالت ايستاده مي باشد برش زد.

تمام يقه هايي را كه متصل به الگو مي باشند سر خود مي ناميم اين يقه ها را مي توان با برش منحني كمي تو خالي از بيخ گردن تا انتهاي شكاف يقه از الگو جدا كرده، در اين حالت وسط يقه بدون درز مي باشد. در اين حالت چون جلوي لباس صاف نيست سجاف آن را بايد به صورت جدا برش زد، با خطي كه از 4 سانت بعد از بيخ گردن به حدود 8 سانت به لبه رو هم گرد مانده در محل جادكمه بالايي و از آن به پايين به موازات لبه رو هم گرد تا پايين لباس قسمت جلو شكاف سجاف ما را مشخص مي كند.

براي جيب پايين از كمر 8 سانت پايين رفته و از وسط كار يك سانت كمتر از نصف فاصله سينه جيب افقي به مقدار 15 سانت مي كشيم. جيب عمودي از دو سانت پايين تر از كمر شروع و از وسط جيب افقي مي گذرد كه دهنه آن 16 سانت مي باشد( جيب باراني) جيب كج چرخش آن روي دو لبه مي باشد. جيب بالا از خط كف حلقه آستين 4 سانت بالاتر و از طرف حلقه با 3 سانت فاصله شروع مي شود مقدار دهنه آن 8 سانت و معمولاً كمي كج ( لبه جلو به طرف پايين) قرار مي گيرد

   


تبلیغات

 

حکایات خواندنی
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت پایگاه اینترنتی تیک متعلق به پدید آورندگان آن می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.     طراحی سایت : سرورنگار

code security | suara benteng | hosting | it support | unpam | uzanc | hosting gratis | it konsultan |