ثبت نام

جلسه سی تا سی و دو - آشنایی با برش یقه ها چاپ

آموزش خياطي

 

  جلسه سي تاسي و دو
آشنايي با برش يقه های سر خود، دوخت يقه های سرخود و طرح آستين رگلان باراني

 

  جلسه سي
آشنايي با برش يقه های سر خود

 

  جلسه سي و يک
آشنايي با دوخت يقه های سرخود

   

  جلسه سي و دو
آشنايي با طرح آستين رگلان باراني

آستين رگلان همان آستين باراني مي باشد. رو هم گرد آن معمولاً براي دو طرف دكمه است كه بين 5 تا 9 سانت مي باشد. به دور دكمه ، مدل كتي هم مي گويند. اما اين اضافه شدن در يقه بندي تأثيري ندارد.

پشت برگه پهن تر از حد معمول و جلو يقه كمي باريكتر از آن با شكاف نزديك به هم و با لبه هاي گرد يقه باراني مي باشد در تمام مواردي كه شكاف يقه مماس با هم و با يك خط مشخص مي شود، پشت برگه سرخود نمي باشد و بايد آنرا از الگو جدا كرد. آستين رگلان به دو صورت معمولي و حاملگي مي باشد. براي رگلان معمولي از بيخ گردن سه سانت در طوق يقه پايين مي رويم و آن نقطه را با منحني بيرون خط كش به يك سانت مانده به پايين حلقه وصل مي كنيم بعد از آن خط را با همان فاصله يك سانت به موازات پايين حلقه به درز بغل وصل مي كنيم. پشت را هم (بعد از بستن ساسون سرشانه) به اين ترتيب خط كشيده و برش مي زنيم.

آستين آن را از چرت سرشانه به هر طرف 5/1 سانت علامت زده طرف پيش را به تقاطع آرنج و خط وسط، و 5/1 سانت پشت را ازآن محل عبور داده و به دم دست مي رويم مثلثي بالا را درآورده و نصف آنرا به هر طرف آستين مي چسبانيم تا آستين كوچك نشود. سپس آن تيكه هاي بريده شده از تنه پيش و پشت را از طرف حلقه آستين به پيش و پشت كله آستين طوري مي چسبانيم كه لبه بالاي آستين و درز سرشانه با قوسي ملايم در يك امتداد بوده و 5/1 سانت مابينشان فاصله باشد و تيزي بالاي دو طرف (بيخ گردن پشت و پيش) 14 تا 16 سانت فاصله داشته باشند. باريكه تنه ها را كه اكنون روي آستين برگشته از محلي كه روي آستين آمده مي بريم و بر مي گردانيم تا قسمت خالي با ادامه الگو پر شود. در انتها ادامه خطي را كه از بالاي آستين تا دم دست كشيديم مي بريم.
در رگلان هميشه درز بغل ها را مي دوزيم. سپس آستين آماده را به آن مي چسبانيم . يقه آنهم بايد جدا بريده شود

  


تبلیغات

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 18 مهر 1389 ساعت 11:57
 

حکایات خواندنی
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت پایگاه اینترنتی تیک متعلق به پدید آورندگان آن می باشد و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.     طراحی سایت : سرورنگار

code security | suara benteng | hosting | it support | unpam | uzanc | hosting gratis | it konsultan |